Альфа-Банк став схвалювати менше кредитів у 2019 році

    Головний керуючий директор Альфа-Банку Володимир Верхошінскій дав інтерв'ю Forbes. Він розповів про скорочення в банку, нової кредитної політики, цифровізації бізнесу і непотрібності екосистем.
    Верхошінскій звільнив з Альфа-Банку 3000 чоловік. Це було вимушеним заходом, так як POS - кредитування стало неприбутковим після введення ЦБ граничної ставки кредитування. Закриття цієї бізнес-лінії призвело до великих скорочень персоналу банку.
    Запорука успішної стратегії банку - знати своїх конкурентів і відстежувати тренди. У Альфа-Банку немає одного головного конкурента, він конкурує з групою з десяти динамічно розвиваються банків.
    Альфа-Банк вірить не в екосистему, а в технологічні цифрові взаємовигідні партнерства. За останній рік партнерами банку були більше 30 компаній, що працюють в таких сферах, як Фінтех, IT, ритейл і безпеку.
    Банк вирішив розвивати іпотеку, хоча ще рік тому не ставив перед собою такої мети. Замість створення іпотечної екосистеми Альфа-Банк залучив партнера - велику IT-компанію і запропонував на ринку «високотехнологічну іпотеку». У листопаді банк планує видати іпотечних кредитів на 15 млрд або навіть більше.
    Альфа-Банк веде прозору цінову політику без «дрібних шрифтів». Це банк для «просунутого міського населення», його ключовий сегмент - середній клас. Третина всіх покупок росіян в Європі відбувається за допомогою карт Альфа-Банку.
    Клієнт без смартфона - це не клієнт Альфа-Банку. Банк підтримує клієнтів в їх бажанні обходитися без паперів і активно працює над вдосконаленням свого мобільного додатка. Банк веде цифровизацию всього бізнесу, щоб навіть при фізичному спілкуванні між співробітниками і клієнтами в відділенні мінімізувати паперовий обіг.
    Верхошінскій захоплюється главою ВТБ Андрія Костіна і вважає його одним зі своїх вчителів. Іноді головний керуючий директор Альфа-Банку як і раніше звертається до нього за порадою. При цьому глава ВТБ ніяк не впливає на його рішення.
    Імовірність покупки ким-небудь нових держбанків, наприклад «Відкриття», вкрай мала. У банків не вистачить вільних коштів, щоб придбати такі великі банки з великим капіталом.
    Верхошінскій не згоден з оцінкою Fitch, яке назвало стратегію Альфа-Банку по швидкому зростанню незабезпеченого кредитування ризикованою. Він вважає, що для існуючої клієнтської бази банку кредитний портфель в розмірі 250 млрд - це занадто мало, тому банк йде по шляху подвоєння бізнесу. Крім того, ризикові моделі банку успішно працюють.
    Зростає не тільки кредитний портфель і клієнтська база банку, але і транзакційний портфель - річний приріст по ньому склав 20%. Число активних клієнтів банку зросла за рік більш ніж на 1 млн осіб.
    Кредитна політика банку близька до консервативної. Зараз Альфа-Банк схвалює менше 40% беззаставних кредитів на рік. Два роки тому банк схвалював більше 50% заявок. Зараз головним драйвером зростання для банку є іпотека, тобто забезпечений кредит.
    Рефінансування працює. Так банк отримує нового платоспроможного клієнта, а кредитне навантаження клієнта знижується. Глобальної проблеми нестачі якісних позичальників немає. Якість платоспроможності клієнтів і якість кредитного портфеля банків в середньому по системі знижуються «трохи».
    Банк не планує закривати своє представництво на Кіпрі в зв'язку з відкликанням паспортів у ряду росіян.

Комментариев нет.

Похожие статьи

Последние статьи

Популярные